Call us +48 81 50 20 883 or mail us loox@thermopile.pl

SOFT SHELL

THERMO SHELL Series 10000

FOR THE MOST DEMANDING

A material of 21st century. Warm, waterproof and at the same time light and breathing-active. Special purpose polar fleece material.

POLAR KNIT

THERMO PILE Series 100, 200, 300
ADVANCED TECHNOLOGY
A series of high quality polar fleece materials with various applications. They are excellent for making both light sportswear and demanding…

BUBBLE VELBOA

Minky - CUTEST IN TOUCH

Original, extremely soft polar fleece. Ideal for creation of unique products that will delight everybody.

THERMO SHELL

KNITWEAR FOR PRINTING

Warm, waterproof and at the same time light and breathing-active – this is exactly Thermo Shell – the material of 21st century.

SOFT SHELL 2D

Waterproof finish

Soft Shell 2D fabric is the answer to the needs of customers who do not require having a membrane. It is a two-layered fabric that meets strict quality requirements.

SOFT SHELL 3D

Membrane and waterproof finishing

Soft Shell 3D is considered to be perfect for personalized clothes for athletes and any gadgets requiring individual printing.

SUPER CRYSTAL

Special dyeing technologies make Super Crystal resistant to loss of color saturation.
Knitwear that is a sensation beyond the Ocean, extremely soft to the touch and stretchable in 4 directions…

PRINT SIDE

Print Side is perfect for all kinds of light sweatshirts, turtlenecks, pants or hats that require personalization.
The knitwear type polar does not tolerate treatment with high temperature. Print…

Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8

OUR OFFER

FLEECE FOR SPECIAL TASKS

The highest quality, specialized materials for the production of workwear, outdoor, and more. We invite you to familiarize yourself with the offered materials.

Materiał, jakim jest polar, posiada wiele wariantów związanych z gramaturą, składem oraz parametrami materiału. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest polar Minky. Hurtownia Loox oferuje Państwu jeden z najmilszych polarów Minky – Bubble Velboa.

W artykule podpowiadamy, czym jest polar Minky. Napiszemy o jego walorach oraz cechach charakterystycznych.

Hurtownia Loox informuje – czym jest polar Minky?

Minky to materiał polarowy wykonany z włókien poliestrowych. Mimo że jest to tkanina sztuczna, zyskała ona ogromną sławę i została doceniona przez miliony. Gros osób uwielbia ją dzięki niezwykle miłej, delikatnej i przyjemnej fakturze, która powoduje, że Milky jest jednym z przyjemniejszych materiałów na świecie.

Poza tym materiał polar Minky odznacza się konstrukcją włókien, które umożliwiają materiałowi oddychanie, dzięki czemu nie odparza i nie powoduje nadmiernego pocenia. Dzieki elastyczności włókien oraz szybkiemu schnięciu materiał zapewnia sporą funkcjonalność i łatwość dopasowywania się do różnorodnych warunków eksploatacyjnych.

Dlaczego polar Minky jest tak miękki?

Miękkość polaru Minky to efekt nowoczesnego procesu produkcyjnego oraz zaawansowanych technologii. Miękkość Minky związana jest głównie z niezwykle cienkimi włóknami materiału polarowego – włókna te są nawet kilkadziesiąt razy cieńsze od ludzkiego włosa, a także o wiele cieńsze od włókien bawełny, wełny i innych materiałów naturalnych. To właśnie ta niezwykła miękkość oraz delikatność sprawiają, że polar Minky doskonale sprawdza się do produkcji zabawek, kocyków i ubranek dla najmłodszych.

Eksploatacja polaru Minky

Oryginalny, oferowany przez naszą hurtownię polar Minky odznacza się dużą wytrzymałością mechaniczną i przy prawidłowej eksploatacji bez problemu wytrzyma 3 lata regularnego używania. Do zalet tego typu polaru możemy zaliczyć brak konieczności prasowania – rodzice zapewne docenią ten fakt w przypadku dziecięcych kocyków i ubranek. Dzięki dużej elastyczności materiału Minky, jest on używany do produkcji zabawek i różnorodnych materiałowych akcesoriów dla dzieci, jak np. kominy na szyję, czy czapki.

Polar Minky Bubble Velboa od hurtowni Loox to gwarancja satysfakcji

Warto nadmienić, że oferowany przez naszą hurtownię polar Minky Bubble Velboa został wyprodukowany w odpowiednio grubej gramaturze. Dzięki temu umożliwia zachowanie optymalnej izolacji termicznej i skutecznie chroni przed chłodem. Poza tym wypustki powietrzne wewnątrz konstrukcji zapewniają ochronę przed wiatrem. Polar Minky Bubble Velboa zapobiega przegrzewaniu i gwarantuje odpowiedni komfort termiczny.

Dzianina Bubble Velboa wykonana została w strukturze 3D, zapewniając możliwie małą wagę materiału, przy jednoczesnym wpływaniu na jej puszystość i miękkość. Zachęcamy Państwa do sprawdzenia bogatej palety kolorów polaru Minky znajdującego się w naszej ofercie. Zapraszamy do skontaktowania się z nami i zapoznania się ze szczegółami naszego asortymentu.