Call us +48 81 50 20 883 or mail us loox@thermopile.pl

SOFT SHELL

THERMO SHELL Series 10000

FOR THE MOST DEMANDING

A material of 21st century. Warm, waterproof and at the same time light and breathing-active. Special purpose polar fleece material.

POLAR KNIT

THERMO PILE Series 100, 200, 300
ADVANCED TECHNOLOGY
A series of high quality polar fleece materials with various applications. They are excellent for making both light sportswear and demanding…

BUBBLE VELBOA

Minky - CUTEST IN TOUCH

Original, extremely soft polar fleece. Ideal for creation of unique products that will delight everybody.

THERMO SHELL

KNITWEAR FOR PRINTING

Warm, waterproof and at the same time light and breathing-active – this is exactly Thermo Shell – the material of 21st century.

SOFT SHELL 2D

Waterproof finish

Soft Shell 2D fabric is the answer to the needs of customers who do not require having a membrane. It is a two-layered fabric that meets strict quality requirements.

SOFT SHELL 3D

Membrane and waterproof finishing

Soft Shell 3D is considered to be perfect for personalized clothes for athletes and any gadgets requiring individual printing.

SUPER CRYSTAL

Special dyeing technologies make Super Crystal resistant to loss of color saturation.
Knitwear that is a sensation beyond the Ocean, extremely soft to the touch and stretchable in 4 directions…

PRINT SIDE

Print Side is perfect for all kinds of light sweatshirts, turtlenecks, pants or hats that require personalization.
The knitwear type polar does not tolerate treatment with high temperature. Print…

Previous Next
1 2 3 4 5 6 7 8

OUR OFFER

FLEECE FOR SPECIAL TASKS

The highest quality, specialized materials for the production of workwear, outdoor, and more. We invite you to familiarize yourself with the offered materials.

Materiały polarowe odznaczają się wieloma zaletami i wszechstronną funkcjonalnością. Wytworzone w sposób sztuczny z tkaniny PET idealnie wręcz nadają się do ciepłego ubioru sportowego – np. na rower, do ocieplania odzieży (kurtek, spodni narciarskich, kamizelek), a także do tworzenia okryć wierzchnich oraz bluz. Ich produkcja przeprowadzana jest maszynowo w fabrykach i zakładach, natomiast za sprzedaż odpowiedzialna jest hurtownia tkanin polarowych.

Hurtownia tkanin typu polar informuje – poznaj wszechstronność polarów

Tkanina polar uchodzi za przyjemną w dotyku i przyjazną dla ciała. Poza tym jest to niezwykle funkcjonalny produkt. Odznacza się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i dobrze dopasowuje się do ciała. Poza tym polar nie przepuszcza wody, szybko wysycha, a także charakteryzuje się wysokim współczynnikiem izolacji cieplnej. W związku z tym, że polar jest materiałem sztucznym, jego utrzymanie w odpowiednim stanie nie sprawia większych problemów. Warto również nadmienić, że tkaniny polarowe nie absorbują zewnętrznych zapachów.

Właściwości te sprawiają, że nasza hurtownia tkanin polarowych rekomenduje opisywane tkaniny jako idealne do turystyki, sportu i rekreacji. Świetnie sprawdzą się również jako ciepła odzież w chłodniejsze dni.

Hurtownia tkanin typu polar radzi – postaw na odpowiednią konserwację polaru

By odzież lub inne produkty wykonane z polaru służyły możliwie jak najdłużej i zachowały swoje parametry, należy odpowiednio je konserwować. W jaki sposób dbać o polar?

Przede wszystkim, przed praniem, polar powinien być wywinięty na lewą stronę. Uchroni to zewnętrzną warstwę odzieży przed „mechaceniem się”. Powinno się również pozapinać wszystkie zamki – zabezpieczy je to przed uszkodzeniem powstałym podczas prania.

Jak dobierać odzież polarową? Przede wszystkim – poza dobraniem swojego rozmiaru – dopasuj gramaturę odzieży. Im większa gramatura, tym polar będzie grubszy, a co za tym idzie, będzie skuteczniej izolował ciepło. Cieńszy polar mniej krępuje ruchy i lepiej sprawdzi się w przypadku aktywnej turystyki i uprawiania sportu.

Hurtownia tkanin polarowych – wszechstronny i tani polar

Czy polar swoje lata świetności ma już za sobą? Absolutnie. Nieustanny rozwój technologiczny, ogromna funkcjonalność i wiele użytecznych cech tkanin polarowych w połączeniu ze stosunkowo prostym procesem produkcyjnym sprawiają, że obecnie polar powraca na rynek ze zdwojoną siłą.

Obecnie odzież polarowa z powodzeniem wykorzystywana jest przy produkcji ubrań roboczych oraz outdoorowych. Idealnie nadaje się do ochrony ciepłoty ciała podczas uprawiania sportów – jazdy na rowerze, żeglowania, czy joggingu. Polar świetnie sprawdzi się podczas wypraw turystycznych, a także jako tkanina bezpieczna dla dzieci i niemowląt.

Wszechstronne zastosowanie w połączeniu z dużymi możliwościami modyfikacji składu produktów polarowych powodują, że oferta naszej hurtowni tkanin polar spełni oczekiwania każdego klienta. Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu.